سلامت محور همه چیز حتی عروج انسان است و هر انسانی حتی در عرصه معنویت بخواهد رشد نماید، باید فرد سالمی باشد . مقام معظم رهبری
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 370421
 بازدید امروز : 408
 کل بازدید : 1479041
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.5270
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > خطر غرق شدگی را جدی بگیرید


  چاپ        ارسال به دوست

خطر غرق شدگی را جدی بگیرید

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

بسمه تعالی

« فوت 6 نفر براثر غرق شدگی در استان همدان در 4 ماهه اول سال جاری»

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه:

v    با غرق شدن و فوت نفر ششم در منطقه آرتیمان شهرستان تویسرکان در هفته گذشته، لزوم توجه بیشتر به خود مراقبتی و توصیه های ایمنی احساس می شود.

v    امسال بدلیل افزایش بارش ها، محیط های آبی گسترش بیش تری داشته و دسترسی افراد به این فضاها از جمله برکه ها، رودخانه ها، دریاچه ها و سدها بیشتر شده و به همین نسبت تعدادی از افراد در این محیط ها غرق شده اند.

v    به نظر می رسد نصب علائم هشدار دهنده در حواشی سدها، رودخانه ها و دیگر محیط های آبی ضروری است، همچینن شنا کردن در استخر به دلیل عمق منظم و فضای ثابت با شنا در دریاچه و رودخانه متفاوت است و حتی برای افرادی که شنا کردن بلد هستند هم خالی از خطر نیست.

v    برگزاری دوره های آموزشی مخاطرات شنا کردن در مناطق حفاظت نشده توسط هیأت های ورزشی و آموزش کمک های اولیه به غریق نجات ها و مربیان از جمله اقداماتی است که در کاهش این گونه حوادث می تواند مورد توجه قرار گیرد. همچنین مردم بایستی از شنا کردن در کانال ها، رودخانه ها و مناطق حفاظت نشده پرهیز کنند.

v    یادگیری فنون اولیه شنا کردن، شناخت محدودیت های محیط شنا، آموزش کودکان از سنین ابتدایی و آگاهی از عمق آب محیط مسائلی است که باید مورد توجه افراد و خانواده ها قرار گیرد. آمار فوتی استان طی  سال 97 (18 نفر) و سال 98(27 نفر) گزارش گردیده است.

 


١١:٣٧ - 1399/05/04    /    شماره : ١٠٥٧١٥    /    تعداد نمایش : ١٣خروج